V nové budově Národního muzea v Praze byla zahájena výstava Světlo a život, která je zaměřena na sluneční záření na Planetě Zemi. Součástí zahájení výstavy, která potrvá až do 31. prosince 2018, bylo také malování světlem, které připravil výtvarník Alex Dowis. Návštěvníci výstavy si malování světlem mohou vlastnoručně vyzkoušet.
Výstava představuje návštěvníkům život v jeho nejrozmanitějších formách přizpůsobených na (ne)dostatek světla v různých biotopech. V jeskyni si návštěvníci mouhou prohlédnout život v podzemí, tedy v absolutní tmě, později skrz půdu vystoupí na rozlehlé stepi s velkými býložravci a nádherně zbarvenými motýly až celý příběh vyvrcholí zápasem o světlo v prostředí tropického lesa. Výstavu doplňuje řada interaktivních prvků, dětská linka, mobilní aplikace i tištěný průvodce výstavou.

Hlavním smyslem řešení osvětlení výstavy ,,Světlo a život" bylo, aby věrně a realisticky zobrazilo prezentované exponáty, a proto byla použita svítidla s vysokou věrností podání barev. Vedlejší úlohou osvětlení je v tomto případé také navození příjemné atmosféry a požitek z celé expozice.
Pro celkové kompaktní a flexibilní osvětlení jsou použity třífázové napájecí lišty s LED svítidly. Kromě toho vylučuje LED světlo poškození vystavených exponátů tepelným a UV zářením.


Promo video

Zákazníci o nás